• BIST 95.286
 • Altın 272,503
 • Dolar 5,6605
 • Euro 6,2795

  YAYIN İLKELERİ

  1- medyatrabzon, gerçekleri bulup bozmadan, abartmadan ve hiçbir baskının etkisi altında kalmadan, haberleri en kısa zamanda ve edinilebilen tam bilgiyle kamuoyuna iletir.
  2- medyatrabzon, mesleki çalışmalarını her türlü çıkar ve nüfuz ilişkisinin dışında tutar, çalışanları herhangi bir siyasi partide aktif görev almaz.

  3- medyatrabzon yayına konu edilen veya edilmesi düşünülen kişilerden veya kurumlardan meslek etik ve geleneklerine aykırı hiçbir hediye veya ayrıcalık kabul etmez. Medyatrabzon'da görev yapanlar, reklam karşılığı veya masrafları karşı tarafın karşılayacağı hiçbir geziye, toplantıya, eğlenceye, deplasman maçlarına katılamaz. Bütün giderleri kendisi karşılar.
  Medyatrabzon, reklam ilişkisi dışında işadamlarıyla, ya da firmalarla ticari bağlantı kurmaz. Bu tip bir yolu seçen çalışanın iş akdine son verir.
  İlan ve reklam niteliğindeki yayınların bu nitelikleri tereddüde yer bırakmayacak şekilde belirtilir.
  4- Yayınlarda hiç kimse ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi veya ilişkisi, dini inançları veya fiziki kusurları nedeniyle aşağılanamaz ve kınanamaz.
  5- Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı yayın yapılamaz.
  6- Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan lakap ve ifadeler kullanılamaz. Yazarların kendi köşelerinde yazdıkları hakaret ve iftira niteliğindeki yazılardan kaynaklanan davalardan doğan tazminatın yüzde 20'si kendileri tarafından ödenir.
  7- Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenemedikçe hiç kimse "suçlu" ilan edilemez.
  8- Soruşturması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler soruşturulmaksızın ve bundan ne sonuç alındığı belirtilmeksizin ve / veya doğruluğundan emin olunmaksızın yayımlanamaz. Medyatrabzon'da yanlış haber veren ve / veya yayımlayan "ihtar"dan, "iş ilişkisinin kesilmesi"ne kadar uzanan bir yaptırımın hedefi olur.
  9- Haber kaynağının - kamuoyunu yanıltmayı amaçladığı haller hariç - gizliliğine azami saygı ve titizlik gösterilir.
  10- Haberlerin araştırılması, hazırlanması ve yayınlanmasında her zaman dengeli, gerçeğe bağlı ve objektif davranılması şarttır. Yayımlanan haberde suçlanan tarafın görüşüne yer verilir. İlgilinin yanıt vermemesi veya kendisine ulaşılamamış olma hali aynı haberde belirtilir. 
  11- Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı gösterilir, gereği yapılır.
  12- Medyatrabzon, aksi sabit olaylarla ilgili haberi düzeltmeyi, gerekirse haber, fotoğraf ve görüntüyü yayından kaldırmayı taahhüt eder.
  13- Alıntı yazarlara gönderilen okuyucu yorumları yayınlanmaz.
  MEDYATRABZON

   

  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0532 684 08 93 | Faks : | Haber Yazılımı: CM Bilişim