• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Trabzon Kulislerinde Konuşulanlar

  Trabzon Kulislerinde Konuşulanlar
  06.06.2017 00:00
  Trabzon Kulislerinde konuşulan konuları sizin için derledik.

  TFF DELEGE LİSTESİNİ BERAT ALBAYRAK MI DELDİ!

  berat-albayrak-erdogan2in-damadi-kimdirjpg.jpgBilindiği gibi geçen hafta başında Trabzonspor, TFF Genel Kurulu'na katılacak delegelerini belirleyip, kamuoyuna deklare etmişti. Geçen hafta belirlenen delegeler; Başkan Muharrem Usta, Asbaşkan Ahmet Çubukçu, Başkan Yardımcısı Gençağa Meriç, Yönetim Kurulu üyeleri Gökhan Saral, Ali Rıza Egemen ve Orhan Aksu olarak açıklanmıştı. Bu isimler resmi olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na verilmeden önce ani bir hareketle değişti ve Gençağa Meriç’in yerine Mehmet Yiğit Alp listeye eklendi. Muharrem Usta’nın en yakınından bir ismin liste dışı kalıp, son zamanlarda yönetim içinde yer alan muhalif gruptaki Alp’in listeye girmesi hayli ilginç. Konu ile ilgili olarak Trabzonspor’a yakın bir isimle sohbetimizde Mehmet Yığit Alp’in delege olması için çok ısrar ettiği ve başkan Muharrem Usta’nın da bu ısrarlara dayanamadığını söyledi. Bir başka iddiaya görede Alp, eski dostu Asbaşkan Ahmet Çubukçu’ya da bu konuda ısrarcı olmuş. 

  Bilindiği gibi başta Nevzat Aydın olmak üzere, Mehmet Yiğit Alp ve Tuncay Bekiroğlu ile köprüleri atan Başkan Usta’nın hamlesi hayli ilginç geldi. Çünkü Usta, A takımından önemli bir ismi, Gençağa Meriç’i liste dışı bırakarak Mehmet Yiğit Alp’i listeye aldı. Konuyu görüştüğümüz Asbaşkan Çubukçu ise Meriç’in o tarihte yurt dışında olacağını ve Genel Kurul'a katılamayacağını belirterek, deiğişikliğin bundan dolayı yapıldığını söyledi. Mehmet Yiğit Alp’e yakınlığıyla bilinenlerin iddiasına göre de Mehmet Yiğit Alp’i Bakan Berat Albayrak listeye sokmuş.  Eğer bakanlar bu işlerle uğraşıyor ve TFF delegelerine de müdahale ediyorsa vay halimize. Ayrıca bu kadar büyütülecek bir konu da değil. Çünkü TFF'nin hafta sonu yapılacak genel kurulu seçimli genel kurul değil, sadece mali genel kurul. Bunun için kapıları aşındırmak ne kadar doğru? Anlamak gerçekten güç!

  ALİ ÖZTÜRK'ÜN SÜLEYMAN SOYLU İSTİHBARATI!

  ali-ozturk-gunebakis-olayini-kendi-acisindan-anlatti-24666.jpgSpor Toto Süper Lig''de bir sezon daha geride kaldı ama gürültüsü devam ediyor. Bir koca sezon geldi geçti ve sonunda Trabzon ile Rize arasına sıkıştı kaldı. Bursaspor’un kazanmasıyla küme düşen Rizespor camiasında aklı selim insanlar mantıklı yaklaşımla dostluğun bozulmaması üzerine kafa yorarken yangına elinde benzin bidonuyla, körükle koşanın sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Bu kavganın göbeğinde Rize’de gazete satma ve Rize’den ilan alamamak kaygısını üst düzeyde yaşayan yerel basın duruyor. Çeşitli haberlerle bulanık suda balık avlamaya çalışan başlıklar bir yana ortada şike varmış paranoyasıyla hareket eden ve yazı yazanlar da mevcut. Öyle ki hayal aleminde gfzip işi farklı boşutlara taşıyanlarda yok değil.

  İşte bunlardan biri de Günesakış Gazetesi imtiyaz sahibi ve baş yazarı Ali Öztürk. Öztürk, dünkü köşe yazısında Trabzonspor, Bursaspor maçında şike yapıldığını kendi üslubu ile ortaya koyarken yazısının bir bölümünde duyuma dayalı olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da bir kenardan olayın içine kattı. 

  "Dedi-Dedim" diyaloğuyla geçen yazısında Öztürk’ün, “Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Ersun Yanal’ı uyardı. Dahası duyumlarımıza göre Bakan Süleyman Soylu, bugünkü tabloyu işaret ederek böyle bir sonucun hem Trabzon için hem bölge insanı için oluşturacağı kırgınlığı ve dargınlığı hem kulüp başkanıyla hem de teknik direktörle konuştu. Bu kadar önemsedi. Onca işin arasında bu konuya zaman ayırdı.” şeklindeki iddiasına bakalım Sayın Soylu tarafından nasıl bir açıklama gelecek?

  FETÖ DAVASINI TAKİP ETTİ

  ayse-sula-koseoglu.jpgTürkiye'de 15 Temmuz'da yaşananların hesabı mahkemelerde görülmeye devam ediliyor. Ülkenin dört bir yanında hain örgüt FETÖ'nün darbe kalkışmasını gerçekleştiren üyeleri yargılanıyor. Bunlardan birisi de dün Silivri'de gerçekleşti. Hafta sonunda İstanbul ziyaretinde bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Ankara'ya dönmeden Silivri'ye giderek FETÖ duruşmasını yerinde takip etti. Köseoğlu konuyla alakalı yaptığı değerlendirmede, “FETÖ duruşmalarını takip için geldik. Mağdur müştekilere destek için buradayız.” dedi. 15 Temmuz gecesi TBMM bombalanırken mecliste olan Köseoğlu'nun bu hassasiyeti devam ettirmesi önemli bir tavır. Özellikle darbe kalkışması sonucunda mağduriyet yaşayan şehit ailelerinin ve gazilerin yanında olmayı sürdürmek Köseoğlu'nun hanesine olumlu şekilde yansıyacaktır.

  ŞİKENİN BARONLARINI ES GEÇİYOR

  nevzat-aydin-001.jpgSon dönemlerde Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Aydın'ın sosyal medyada 2010-2011 sezonundaki şike olaylarına karışmış isimlere yönelik mesajları dikkatleri çekiyor. O sezon yine Trabzonspor yöneticisi olan Aydın'ın bu mesajları şüphesiz taraftarları memnun ediyor. Ancak bir ayrıntı dikkatlerimizi çekti. 2010-2011 sezonunda Eskişehirspor Teknik Direktörü olan Bülent Uygun ve Fenerbahçe'nin futbolcusu olan Semih Şentürk'e yönelik haklı ifadelerle yorumda bulunan Nevzat Aydın aynı üslubunu şikenin mimarı olan Aziz Yıldırım ve saz arkadaşlarına yönelik hiç kullanmıyor. Merak ediyoruz Nevzat Aydın, şikenin baronları ile ne zaman uğraşmaya başlayacak.

  PEKŞEN'İN GÜLEN İDDİASI!

  haluk-peksen-002.jpgDün CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ilginç olduğu kadar büyük bir önemi olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaştı. İçerisinde FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'in de yer aldığı 130 kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkartılmak istemesinin 15 Temmuz'un üzerini örtmeye yönelik bir hamle olarak değerlendiren Pekşen, bu şekilde Fethullah Gülen ve diğer teröristlerin Türkiye'ye iadelerinin önünün tamamen kesileceğini söyledi. Bu iddia üzerinde kafa yormak gerek. Devlet kademelerini yıllarca kanserli hücre gibi saran FETÖ'nün tamamen temizlendiğini söyleyemeyiz. Hatta bu temizlenme süreci yıllarca sürse de yüzde 100 sonuç alınamaycak. Bu örgüte üye olan ancak deşifre edilmemiş bürokratların yanlış hamleler ile FETÖ'yü kurtarmak isteyeceklerini herkes tahmin ediyor. Bu konuda ince eleyip sık dokunmalı.Pekşen'in bu eleştirisi de en azından Uluslar arası hukuk açısından araştırılmalı. Gerçekten Gülen'in iadesini imkansız kılacak bir durum meydana gelecekse bu yanlıştan bir an önce dönülmeli. Bu millet 15 Temmuz'da devletinin yanında olmak için canını ortaya koymuş bir millettir, bu hatayı da affetmez.

  TRABZON'DAN AZİZ YILDIRIM'A DESTEK!

  aziz-yildirim.jpgTrabzonspor – Bursaspor maçının ardından bordo mavili camia adeta ikiye bölündü. Trabzonspor'un performansını değerlendiren camia üyelerinin bazıları işi şikeye kadar götürdüler. Böyle bir söylemin akla mantığa sığan bir tarafı yok. Trabzonspor düşmanları yüksek sesle bordo mavili takıma şike yaftasını vurmaya çalışırken içeride de yönetime muhalif olmak adına bu söylemi destekleyenler ne yaptıklarından habersizler. “Trabzonspor şike yaptı” iddiasının altından Trabzonspor kalkamaz. Siz yönetimi değiştirseniz bile o kara lekeyi değiştiremezsiniz. Herkes ne dediğini, sözlerinin nereye gittiğini iyice ölçmeli. Asıl eleştiri Trabzonspor 2010-2011 sezonundan beri kendisinden beklenen performansı neden ortaya koyamıyor olmalı. Bunun ne Bursaspor ile ne de Çaykur Rizespor ile alakası yok. Trabzonspor camiası bu konuda tek ses olmayı zor da olsa başarmalıdır. Aziz Yıldırım ve tayfasına koz vermeyin. Kendi hesabımızı kendimiz görelim. Yoksa yarın bir Trabzonspor kalmaz kimsenin elinde...

  SEDAT PEKER'DEN PROFESÖRLERE DERS!

  selahattin-cebiye-yeni-goreva807d32d0a663452b716.jpgTrabzon ile Rize arasındaki gerginliğe farklı bir bakış açısı da Ortahisar Belediye Başkanvekili Selahattin Çebi'den geldi. Sosyal medyayı Trabzon'da iyi kullanan yerel yöneticilerden olan Çebi yapmış olduğu paylaşımda Sedat Peker'in konuyla alakalı yapıcı tutumunu örnek göstererek Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ı eleştirdi. Ayrıca Peker'in geçtiğimiz haftalarda yine bir profesörün Atatürk'e yönelik suçlamalarında doğru bir tavır sergilediğini ifade eden Çebi'nin mesajı şöyle:

  “Geçenlerde Atatürk ve manevi kızı ile ilgili talihsiz ve alçak açıklamayı bir Profesör yaparken Sedat Peker'in açıklaması buna karşılık ders niteliğindeydi. Şimdi de başka bir Profesör olan Rize Belediye Başkanı'nın Trabzon şehri ile ilgili seviyesiz açıklamasını yine Sedat Peker iki ilin kardeşliğini kimse bozamaz diye sert çıktı. Bir tarafta bilim adamları bir tarafta toplumun mafya lideri dediği insan hangisi daha saygın.“

  TRABZON'DA FUTBOLU DEĞİŞTİRECEKLER

  salih-cora-002.jpgTrabzon'da futbolun ne kadar sevildiğini ve bu yöreden yetenekli futbolcuların ülkedeki tüm takımlara dağıldığını bilmeyen yoktur. Ancak bu durum son dönemlerde değişkenlik göstermeye başladı. Alt yapılarda beklenen verimler alınamaz oldu. Haliyle bu konuda kafa yormanın zamanı geliyor da geçiyor diyebiliriz. Tam bu noktada bir süredir yaptığı çalışmalarla dikkatlerimizi çeken Trabzon Merkez Futbol Okulu ile alakalı olarak AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'nın bir paylaşımı dikkatimizi çekti. Hafta sonunu Trabzon'da geçiren Cora bu futbol okulunu ziyaret ederek sosyal medyada önemli bilgilendirmelerde bulundu. Trabzon'da futbol eğitiminde dünyadaki futbol eğitimini uygulayan Trabzon Merkez Futbol Okulu'nun farklılıklarına değinmek gerekiyor. Cora'nın ifadeleri ile bu bilgilendirmeyi yapalım: “Çocukların 20 dakika kitap okuyarak antrenmana çıktığı,sporcuların aylık beslenme düzenini karneleyerek aileler ile birlikte takip edildiği,sporcu ve ailelere düzenli psikolojik danışmanlık desteği sağlandığı,Türkiye'de sadece 20 eğitimcide bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Çocuk Futbolu Eğitim Sertifikasına sahip antrenörlerin eğitim verdiği, Step, aerobik antrenörü ile desteklenen derslerin olduğu, 12 ay kesintisiz eğitim veren futbol okulunun çalışmaları Trabzon ve Türk futbolu adına sevindirici ve umut verici durumdadır.”

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Sümen Altı...28 Haziran 2019 Cuma 18:10
 • Auta çıkanlar...28 Haziran 2019 Cuma 17:11
 • Auta çıkanlar...10 Haziran 2019 Pazartesi 18:24
 • Auta çıkanlar...31 Mayıs 2019 Cuma 14:09
 • Sümen Altı...30 Mayıs 2019 Perşembe 17:27
 • Auta çıkanlar...30 Mayıs 2019 Perşembe 16:22
 • Bedirhan veda etti30 Mayıs 2019 Perşembe 10:47
 • Auta çıkanlar...29 Mayıs 2019 Çarşamba 13:57
 • Auta çıkanlar...27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:08
 • Sümen Altı...22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0532 684 08 93 | Faks : | Haber Yazılımı: CM Bilişim