• BIST 94.552
 • Altın 192,939
 • Dolar 4,7378
 • Euro 5,4908

  Trabzon Dışından Trabzonlu Kaç Milletvekili Seçildi

  Trabzon Dışından Trabzonlu Kaç Milletvekili Seçildi
  03.11.2015 11:38
  Trabzon ve ilçelerinden yetişen 30’un üzerinde aday AK Parti, CHP ve MHP’nin listelerinde yer almıştı

  TRABZON dışından çeşitli illerden ve çeşitli siyasi partilerden milletvekili adayı olan 30’un üzerinde isimden sadece 12’si kazanarak TBMM’ye girmeye hak kazandı. Oktay Saral yine kıl payı milletvekili olamazken Aziz Babuşçu, Ayşenur Bahçekapılı, Yalçın Akdoğan, Berat Albayrak, Zekeriya Birkan ve Akif Hamzaçebi gibi isimler yeniden Meclis’e girmeyi başardı.

  Trabzon’un ilçelerinde doğan ya da yetişen birçok isim de farklı siyasi partilerden ve farklı illerden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girebilmek için 1 kasım seçimlerinde milletvekili adayı olmuştu.

  AK Parti’den milletvekili adayı olan İstanbul’dan Aziz Babuşçu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Berat Albayrak, Mehmet Muş, Erol Kaya, Ahmet Hamdi Çamlı, Bursa’dan Zekeriya Birkan, Sakarya’dan Ali İhsan Yavuz, Kocaeli’nden Sami Çakır, Ankara’dan Yalçın Akdoğan, Samsun’dan Fuat Köktaş seçilerek TBMM’ye girmeyi başardı. CHP’den de İstanbul’dan aday olan Akif Hamzaçebi yeniden Meclis’e girmeyi başardı. 

  SARAL, YİNE KIL PAYI KAYBETTİ

  Trabzonlu adaylardan en dramatik sonucu eski Of Belediye Başkanı olan Oktay Saral yaşadı. 2011 genel seçimlerinden AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçilen Oktay Saral, 7 Haziran Genel Seçimlerinde İstanbul’dan 2. Bölge 13. Sıra Milletvekili adayı oldu. AK Parti bu bölgede 12 milletvekili kazanırken Saral, kazanamayarak meclis dışında kalmıştı. Saral, 1 Kasım seçimlerinde yeniden aynı bölgeden milletvekili adayı oldu. Ancak bu kez de 13. Sıradan 15. Sıraya kaydırıldı. AK Parti bu kez de buradan 14 milletvekili kazandı ve Saral yine kazanamadı.

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Hamdi Yalçın
  04 Kasım 2015 Çarşamba 00:31
  00:31
  1 KASIM DEMOKRASİ BAYRAMI VE SONRASI…

  Öyle güzel günler gelecek ki, inanın bugünün gençleri ve çocuklarımız Ak partinin kitabını elden ele dilden dile dolaştıracak ve hiç bıkmadan doya doya okuyacaklar.


  Öyle güzel günler gelecek ki, inanın doğacak bebekler gözlerini dünyaya açtıklarında“iyi ki dünyaya gelmişim, ne mutlu bana” diyecek ve soracaklar ebeveynlerine: Onlar ise “ yavrucuğum , millet olarak bu mutluluğu 13 yıldır iktidarda bulunan ve 1 Kasım 2015 Genel seçiminde tekrar zafer kazanan Adalet ve Kalkınma Partisine borçluyuz” diyecekler.


  Öyle güzel günler göreceğiz, yaşayacağız ve hepimiz çocuklarımıza diyeceğiz ki ” Yavrum, bugünlerin huzurunu, mutluluğunu, ülkenin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması için kurulan Ak Parti’nin ilk temelini 14 Ağustos 2001’de seçimle işbaşına gelen ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ve arkadaşları atmıştı, ülkemizde öyle bir maya çalınmıştı ki o maya, çelik gibi tuttu ve eğilmeden, bileğini hiç kimse bükemedi ve bugünlere gelindi” diyeceğiz.


  1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde Ak Partinin kazandığı zaferde, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş’un tespitlerine katılmamak mümkün değildir. Gerçekten seher vaktinde yaşlı ninelerimiz, dedelerimiz ve Allah dostları öyle dua ettiler, öyle dua ettiler ki, hepimiz bu duaya “amin” dedik. Ak partinin neferleri, partiye kayıtlı veya kayıtsız tüm gönül verenler, aziz milletimiz ve tüm seçmenler 7 Haziran’dan bugüne kadar huzursuz, uykusuz, ve tedirgindiler. Terör belasını ortaya atan şer güçler Ak Partinin Genel Başkanı Sayın Davutoğlu’nun bu olaylar içerisinde yok olacağını, kan kaybedeceğini düşünerek diğer partiler ve şer güçler Ak Partiye çok yüklendiler, çok üzerine geldiler. Fakat, Ak Partiye ve Genel Başkanına yapılan bu tehditler, bu saldırılar vız geldi, tırıs gitti.


  Sayın Davutoğlu ve ekibi Hakk’a inanıyor ve milletine güveniyordu. Millet diğerlerine kızmış ve seçim gününü sabırsızlıkla bekliyordu. Diğer partiler ve şer güçler gözlerini kapayıp, başkalarından medet bekliyor, afaki ve gerçekleşmeyecek vaatler havada uçuşuyor, o partiler halkın gözünü boyamaya çalışıyordu. Fakat aziz milletimiz olup biten her şeyin farkındaydı.


  Ak Parti Genel Başkanı Sayın Davutoğlu 1 kasım seçimlerinde sevenlerini mahçup etmedi. Mümtaz, bilge insan, ulusal ve uluslararasında marka olan bugünkü Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’dan teslim aldığı bayrağı yükseklere dikmeye kararlıydı. Haydi bismillah,dedi. Kollarını sıvadı ve yollara düştü, iyi bir seçim kampanyası yürüttü, Sayın Bekir Bozdağ ile Sayın Mehmet Ali Şahin’in ve diğer kurmayların seçim kampanyasında çok önemli ve büyük katkılarının olduğu göz ardı edilemez.


  Bu ülkede zaferden zafere koşan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yüreğinden ülkemizin milli birlik ve beraberlik harcını, fedakarlık, korkusuzluk, cesaret kavramlarını hiç eksiltmeden, beyaz kefenini yanından ayırmadan, Cumhurbaşkanı olduğu ilk günden itibaren yerinde duramayarak milletiyle kucaklaşıp, halkın gönlünde taht kurmuştur. Ak Partinin bayrağını O’ndan teslim alan Sayın Davutoğlu bayrağı öyle bir aldı ki, hiçbir zaman yerlere indirmeden yükseklerde tuttu ve hep ileriye taşıdı.


  Bu ülke için alın teri göz nuru döken, ülkenin birliği, dirliği, bütünlüğü, huzuru, mutluluğu için çalışan ve çağ atlatan Ak Parti, mazisi tertemiz geçmişiyle geleceğe ışık tutacak, inançlı ve imanlı kadrolarıyla Sayın Davutoğlu’nun liderliğinde tüm ülkemiz bir halı gibi dokunacak, milletimize arı gibi bal verilecek, solmayan çiçekler, güller yetiştirilecekti. Ak Parti kadroları Ya Allah Bismillah deyip yollara düştüler.


  Ak Partiyi iktidardan uzaklaştırmak için cephe oluşturanlar ile ülkemizin ulusal ve uluslararasındaki imajını yok etmek, yapılan güzel hizmetleri heba etmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. Kaos ve gerilim istemeyen aziz milletimiz ülkemizde istikrar ve güven ortamının sürmesi için 1 Kasım ‘da Ak Partiye “Evet” dedi. Ak Partiye sahip çıktı, onunla yola devam etmeyi tercih etti.


  Şer güçler avuçlarını yalasın. Onlar ağabeylerinin verdikleri şekerleri emedursunlar.Yine onlar koro halinde Ak Partinin aleyhine konuşacaklar, halk nezdinde Ak Parti’yi kötülemeye çalışacaklar. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru siyasi partiler 1 Kasım’da milletin milli iradesine saygılı olmazlarsa milletimiz bu defa onları dört yıl sonra sahanın dışına bırakmayı deneyecektir.


  AK PARTİ iktidarında terör sarmalından tüm milletimiz kurtulacaktır.Yapılan yatırım ve hizmetler sürecektir. Ülkemiz üzerinde gözü olan tüm şer güçlerin kökü kazındığında Ak partiyi kimse tutamayacak ve hızına kimse yetişemeyecektir. Çünkü bu aziz milletimiz geminin kaptanı Sayın Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU ile ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasının haklı gururunu hep birlikte yaşayacaktır. Ak Parti aziz milletimizin hizmetkarlığını ilk günkü gibi aynı heyecan, aynı inanç ve aynı coşkuyla sürdürecek ve neferleri de canhıraş çalışmaya devam edeceklerdir.


  Ben inanıyorum ve hiç tereddüt etmiyorum; diğerlerinin hayal dahi edemeyecekleri güzellikler Ak Parti iktidarında yurdumuzun dört bir yanında yaşanacak, değişiklikler görülecektir. Falcılardan medet uman, halktan kopuk ve vaatlerinde inandırıcı olamayan diğer partiler yine falcıların yolunu tutmaya devam edeceklerdir. Ancak Ak Parti iktidarında aziz milletimiz zaferden zafere koşacak ve güzel şeylere hep birlikte imza atılacaktır.


  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ülkenin her karış toprağına bıraktığı milli birlik ve beraberlik mayası öyle tuttu ki % 52 ile halk tarafından seçilen ülkenin ilk Cumhurbaşkanı’na dünya medyası saygı duyacak, milli iradeye dahili ve harici tüm liderler saygı duymak zorunda kalacaklardır. Ülkemizdeki diğer parti liderleri de Cumhurbaşkanlığı külliyesi'ne-Aksaray’a tıpış tıpış, mınış mınış geleceklerdir.


  Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan sevdalıları kardeşlerim, dünyadaki dostlarımız sevinmeye, düşmanlarımız saçlarını başlarını yolmaya, dövünmeye devam ededursun, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan “bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte kardeş olalım” diyor. Allah kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.


  1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde yaklaşık %50 oy oranıyla Ak Partiye zafer kazandıran ülkemizin birinci ve en büyük partisi olması için çalışan, değerli ekibiyle çok kısa süre içerisinde iyi bir seçim kampanyası yürüten bu aziz milletin gözyaşları ile yaptığı dualarıyla, oylarını alan Ak Partinin Genel Başkanı Sayın Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU “ hiç vakit kaybetmeden seherle birlikte iş başına” demişti. O seher vaktinde hakkı zikreden bülbüller, açan güller ile rengarenk çiçekleri Sayın Cumhurbaşkanım’a, Sayın Başbakanım’a, Ak Partinin sayın yönetici ve neferleri’ne , milli iradenin tecellisine büyük katkı sağlayan aziz milletim’e sunuyorum.


  Kardeşlerim inanıyorum ki, bugünden sonra hiçbir parti, Ak Partinin hızına yetişemeyecek ve onu tutamayacak. Allah nasip ederse belki de 4 yıl sonra, AK PARTİ 450 milletvekili, CHP 100 milletvekili kazanacak, diğerleri mecliste olmayacak, Rabbimin izniyle belki milli irade böyle tecelli edecek.


  1 Kasım Demokrasi Bayramımız tekrar kutlu olsun! Yeni zaferler ve bayramlarda buluşmak dileğiyle dört yıl sonra Mevla görelim neyler, neylerse yine güzel eyler…
  78.162.154.105
  Diğer Haberler
 • İlçe Teşkilatlarına Teşekkür Ediyor09 Mayıs 2018 Çarşamba 17:26
 • Ortahisar Çalışanlarına Performans Eğitimi09 Mayıs 2018 Çarşamba 17:25
 • TES-İŞ Trabzon Genel Kurulu'nu Yaptı09 Mayıs 2018 Çarşamba 16:52
 • Salih Cora: 'Türkiye Şahlanışa Geçiyor'07 Mayıs 2018 Pazartesi 15:32
 • Harun Erdoğan, Çalışma Bakanı'na Sitem Etti06 Mayıs 2018 Pazar 22:02
 • İş Arayanlara İstihdam Fuarı Fırsatı06 Mayıs 2018 Pazar 21:47
 • Trabzon'da 1 Mayıs Coşkusu02 Mayıs 2018 Çarşamba 10:56
 • DKİB Onlara Emanet30 Nisan 2018 Pazartesi 23:51
 • Gedikli'den Kandil Mesajı30 Nisan 2018 Pazartesi 23:49
 • Gedikli'den 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 19:33
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim