• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Potada ’Özel’ Şampiyona Başladı

  Potada ’Özel’ Şampiyona Başladı
  29.03.2016 14:23
  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Basketbol Şampiyonası İzmir'de başladı.

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Basketbol Şampiyonası İzmir'de başladı. 16 ilden 144 sporcunun katıldığı şampiyonada, özel sporcuların gayreti büyük alkış aldı.

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun (TÖSSFED) düzenlediği Türkiye Basketbol Şampiyonası, bu yıl İzmir'de düzenleniyor. Vali Hüseyin Öğütcen ve Halkapınar Spor Salonları'nda başlayan şampiyonada gün boyu, 6'şar dakika üzerinden 4 periyotluk mücadeleler oynandı.

  16 ilden 144 sporcunun katıldığı şampiyonada, özel sporcuların gayreti büyük alkış aldı. Müsabaka hakemlerinin de sporculara yardımcı olmaları, izleyenlerden takdir topladı. Halkapınar Spor Salonu'nda oynanan müsabakaları ilgiyle takip eden TÖSSFED Başkanı Birol Aydın, İzmir'den Türkiye'ye hatta tüm dünyaya mesaj gönderdiklerini ifade ederek, "Otistik, mental ve down sendromlu kardeşlerimize imkan verildiği zaman neler yapabildiklerini göstermek istiyoruz. İzmir'deki bu turnuvanın ardından A Milli Basketbol Takımımız oluşacak. Bu yıl ilk defa Fransa'da yapılacak basketbol şampiyonasına katılacağız" dedi.

  "BURADA KAYNAŞMA HAVASI VAR"

  Türkiye'deki engelli bireylerin ailelerine de seslenen Başkan Aydın, "Çocuklarınızı mutlaka spora yönlendirin. Her engellinin yapabileceği bir spor var. Bu çocuklar, "Bu çocuklardan bir şey olmaz" denilen çocuklar. Ama görüyorsunuz onların normal sporculardan bir farkı yok. Yeter ki imkan verilsin. Burada aynı zamanda Batman'dan, Diyarbakır'dan, terör bölgelerinden gelen çocukların mutluluğunu izliyoruz. Burada bir kaynaşma havası var" diye konuştu.

  Ülke genelinden 18 takımın katıldığı turnuvanın kupa töreni ise yarın yapılacak.

  Potada ’Özel’ Şampiyona Başladı

  Kaynak: Haber Kaynağı

  itleeye n abzonspal sp.png" alt="Me sbzonszmirtuutacz.

  c=t:ton" t0)" oncliom/Cabzon.(1, e=1&am)ottoripts="atype="tlabzon.cv id="newcy_slabzon.cv id="news_contelabzon.cv id="newrows datsearch_key" plnk" t gö -ioripts="ai aramarch_input" type="tmember_ype=ewcy_smember_ype=ew
  UYARI:pan>
  < class="e_position">