• BIST 83.067
  • Altın 146,530
  • Dolar 3,7912
  • Euro 4,0490

    Millilerin İlk Rakibi İsrail

    Millilerin İlk Rakibi İsrail
    16.10.2015 11:03
    2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemelerinde H Grubu'nda yer alan milli takım, ilk maçında 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'da Ankara Spor...

    2017 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemelerinde H Grubu'nda yer alan milli takım, ilk maçında 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'da Ankara Spor Salonunda İsrail ile karşılaşacak.

    2011 Avrupa Şampiyonası ikincisi, 2012 Londra Olimpiyatları beşincisi, 2013 Avrupa Şampiyonası'nın bronz madalyalı ekibi ve 2014 Dünya Şampiyonası dördüncüsü A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası için start alıyor.

    Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek 2017 Avrupa Şampiyonası için elemelerde mücadele edecek ay-yıldızlılar, H Grubu'ndaki ilk maçında İsrail ile karşılaşacak. Türkiye ile İsrail arasındaki mücadele, 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'da Ankara Spor Salonu'nda oynanacak.

    2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde H Grubu'nda yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımı, İsrail'in yanı sıra Romanya ve Bosna Hersek ile mücadele edecek. Kadınlar Dünya Şampiyonası ile aynı formatla oynanacak olan turnuvada gruplarını ilk sırada tamamlayacak olan takımlar 2017 yılında Çek Cumhuriyeti'ndeki finallere yükselecek. 9 grupta ikinci sırayı alan ülkelerden en iyi 6 ikinci de şampiyonada mücadele etme hakkını elde edecek.

    A Milli Kadın Basketbol Takımı 2017 Avrupa Basketbol Şampiyona'sı eleme grubu maç fikstürü şöyle:

    21 Kasım 2015

    Türkiye - İsrail

    ...

    25 Kasım 2015

    Bosna Hersek - Türkiye

    ...

    20 Şubat 2016

    Romanya - Türkiye

    ...

    24 Şubat 2016

    İsrail - Türkiye

    ...

    19 Kasım 2016

    Türkiye - Bosna Hersek

    ...

    23 Kasım 2016

    Türkiye - Romanya

    ...

    2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde gruplar ise şu şekilde:

    A Grubu: Letonya, Litvanya, Slovenya

    B Grubu: Hırvatistan, Fransa, Estonya, Hollanda

    C Grubu: İtalya, Karadağ, Büyük Britanya, Arnavutluk

    D Grubu: Ukrayna, Sırbistan, Almanya, Lüksemburg

    E Grubu: Macaristan, Slovakya, Portekiz, İzlanda

    F Grubu: Yunanistan, Rusya, Bulgaristan, İsviçre

    G Grubu: Polonya, Belarus, Belçika

    H Grubu: Romanya, Türkiye, İsrail, Bosna Hersek

    I Grubu: İsveç, İspanya, Finlandiya

    Kaynak: Haber Kaynağı

    Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    Diğer Haberler
    Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim