• BIST 110.932
 • Altın 174,978
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845

  MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

  MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ
  05.01.2016 13:34
  Meme büyütme ameliyatları yani augmentasyon mammoplasti memenin boyut ve haciminin değiştirilerek büyütülmesi işlemidir.

   

  Meme büyütme ameliyatları yani augmentasyon mammoplasti  memenin boyut ve haciminin değiştirilerek büyütülmesi işlemidir. Mammoplasti operasyonları genelde memelerinin boyutlarından rahatsız olan ve memelerinin olması gerektiğinden küçük olduğu kanısına sahip olan kadınlarda, kadınların psikolojik anlamda kendilerine olan özgüvenlerinin sağlanması amacıyla, kişide doğuştan gelen çeşitli kalıtımsal ya da genetik sebeplere dayanan memelerin birbirleri ile olan orantılarının bozuk olması durumlarında, meme kanseri gibi hastalıkların akabinde bozulan meme yapısının rekonstrüksiyonu ve yeniden şekillendirilip kişinin fiziki yapısı ve isteklerine uygun hale getirilmesinde, ayrıca kişinin kişisel istek ve talepleri doğrultusunda uygulanabilir.

  Anahtar Kelimeler : Meme Estetiği İzmir

  Augmentasyon Mamoplasti yani meme büyütme operasyonları kişinin doğal görünümünü güzelleştirmekle kalmamakla beraber aynı zamanda kişinin postürünü de düzeltir. Bu durum ise doğal olarak hastanın kendine olan güvenini  arttırmasına büyük oranda fayda sağlayacaktır.. Tüm bunlarla beraber hasta meme büyütme ameliyatına karar vermeden önce kendi hayal ve beklentilerini net bir şekilde irdelemeli ve konusunda uzman ve deneyimli cerrahlarla bu düşüncelerini istişare etmelidir.  Yukarıda bahse konu olan estetik amaçlı meme büyütme ameliyatı açısından en uygun ve uyumlu hastalar, fiziksel görünümlerinde mükemmel görünüme direkt olarak ulaşmayı hedeflemeyen ama görünümlerinde optimum birdüzelme isteyen bireylerdir.

  Meme büyütme ameliyatı yukarıda belirtildiği üzere kanser gibi hastalıkların akabinde kişide yeni baştan düzgün ve beden ile uyumlu bir meme yapılandırılma hedefiyle permanent (kalıcı) veya şişirilme özelliğine sahip meme protezleri vasıtasıyla bu işlem yapılabilir, bir diğer yöntem ise  kişinin kendi vücudunda bulunan yağlardan hazırlanmış olan kök hücreler ve yağdan meydana gelen ekstraktların  yine kişiye enjekte edilmesi ile bu işlem tamamlanmış olur.

  Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Genel anlamda iki ana meme büyütme yöntemi bulunmaktadır bunlardan ilki kişinin kendi vücudunda bulunan yağlar ve yine kişiye ait olan kök hücrelerin bu yağlar ile kombine edilerek kişiye enjekte edilmesi ile uygulanan yöntemdir, bir diğer yöntem ise kişiye silikon protezlerin takılması ile gerçekleştirilen yöntemdir. Meme büyütme ameliyatlarının pek çoğu hastanın ve özellikle de hekimin ortak tercihleri ile genel anestezi etkisi altında yapılmaktadır. Bu durumun doğal bir sonucu olarak hasta ameliyatın tamamında uyur ve ameliyat esnasında herhangi bir şey hissetmez.

  Teşekkürler : İzmir Estetik Cerrah

  Kaynak: Haber Kaynağı

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim