• BIST 112.122
 • Altın 174,419
 • Dolar 4,0349
 • Euro 4,9845

  Hacıosmanoğlu'na Şok Sözler!

  Hacıosmanoğlu'na Şok Sözler!
  05.06.2015 12:53
  1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu sert bir şekilde eleştirerek Trabzon'un kanaat önderlerinin artık seslerinin çıkması gerektiğini söyledi.

  1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor'un yönetimsel ve ekonomik bir buhran içerisinde bulunduğunu ifade ederek Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında sert eleştirilerde bulundu. Medya Trabzon'u ziyaret eden Hatayoğlu, Genel Yayın Yönetmeni Engin Uzunoğlu'na yapmış olduğu açıklamalarla Trabzonspor camiasına da önemli mesajlar verdi.

  TRABZONSPOR YÖNETİMLE ŞİKE İLE MÜCADELE ETMEDİLER

  Trabzonspor'un şike davasında yönetimlerin gereken mücadeleyi ortaya koymadıklarını ifade eden Alaattin Hatayoğlu, “Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda gasp edilen bir şampiyonluğunun olduğu kamuoyunda artık bilinen bir gerçek ama ne yazık ki şike süreci ile ilgili özellikle iktidar ve siyaset haklının yanında değil haksızın yanında yer almıştır. Trabzonspor'un kupası verilmesi gerekirken verilmedi. Şike yapanların futboldan men edilip küme düşmesi gerekirken bunlar olmadı. Ülke adına utanç verici bir durum. Tabi Trabzonspor yönetimi gerek Sadri Şener döneminde gerekse de İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde şike ile doğru dürüst mücadele ettiklerine ben asla inanmadım. Sadece siyasetin izin verdiği ölçüde taraftarın gazını almak adına birtakım eylemlerde bulunuyor gözüktüler. İbrahim Hacıosmanoğlu da göreve geldiği zaman ben hiçbir zaman inanmadım vaadlerine. Hacıosmanoğlu, “Bizim olduğumuz yerde şikeciler kaçacak yer arar” ve “Trabzonspor'un kupası bir ay içinde gelecek” şeklinde vaadlerde bulundu ama sonuç ortada.” dedi.

  YÖNETİMİN YAKASINA YAPIŞILMALI

  Trabzonspor'un son yapılan mali kongresinde Avukat Nusret Yılmaz'ın konuşmasına işaret eden Hatayoğlu, Başkan Hacıosmanoğlu'nun bu davayı sattığını iddia ederek şu açıklamayı yaptı:

  “En son mali kongrede Trabzonspor'un avukatı Nusret Yılmaz'ın bir konuşması vardı. Yönetimin yakasına yapışılmalı bu anlamda. Fenerbahçe UEFA'dan men cezası aldığı zaman CAS'a başvurdu ve CAS dosyayı incelediğinde bu cezanın az olduğunu söyledi. Bu anlamda Trabzonspor'un olaya müdahale olup itiraz etmesi noktasında bir zaman dilimi vardı. Nusret Yılmaz'ın ifadeleridir, “İbrahim Hacıosmanoğlu'nu 4 gün boyunca aradık telefonlarımıza çıkmadı ve CAS'a müdahale edilmedi. Edilmiş olsaydı biz belki de hakkımızı almış olacaktık.” demiştir. Bu anlamda İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un haklı şike davasını satmıştır.”

  TRABZONSPOR'DA YÖNETİMSEL FACİA VAR

  Trabzonspor'un ekonomik tablosuna ve Hacıosmanoğlu yönetiminin icraat tablosuna da değinen Hatayoğlu sözlerine şöyle devam etti:

  “İbrahim Hacıosmanoğlu göreve geldiği zaman bir önceki dönem olan Sadri Şener yönetiminden kalan 173 Milyon TL'lik bir borç vardı. Kulüp iflas etti, bitti söylemleri vardı. Trabzonspor'un paralarını uygunsuz harcadı diye Hacıosmanoğlu, Sadri Şener'i mahkemeye verdi. Kulübün müdürü Sinan Zengin'i Sadri Şener'in kara kutusu diyerek kamuoyuna ilan etti. Sadri Şener eğer Trabzonspor'un parasını uygunsuz bir şekilde harcamışsa bunu kara kutu Sinan Zengin ile beraber yaptı anlamında hareket etti Hacıosmanoğlu. Ben her iki taraf için de şimdi bu nasıl bir duruş diyorum. Kara kutu tekrar kulübün Genel Müdürü olmuş durumda. Madem Sadri Şener döneminde usulsüzlükler yapılmış niye yakasına yapışıp hesabını sormuyorsun. Bırakın hesap sormayı tekrar adamı işe aldın. Yani Trabzonspor bence İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte yönetimsel anlamda bir facia yaşıyor.”

  TRABZONSPOR'DA KADRO ENKAZI VAR

  Trabzonspor'un transfer politikasını da eleştiren Alaattin Hatayoğlu, “Geldiği günden beri toplam 52 futbolcu transfer edilmiş ve bunların 16 tanesi de idmana çıkmadan gönderilmiş. Bunlara hatırı sayılır paralar verildi. 52 futbolcuya 110 Milyon Euro para harcanmış. Yani 300 Milyon TL'nin üzerinde bir transfer harcaması olmuş ve elinizdeki kadro ortada. Mehmet Ekici ve biraz da Cardozo harici yaptığınız elle tutulur bir transfer yok. Ekonomik anlamda bir facia ve kadro enkazı var. Bugünlerde kendileri de ifade ediyorlar yabancıları gönderip yeni yabancılar alacaklar. Bu yap boz tahtası mı? Şu an İbrahim Hacıosmanoğlu'nun transfer çalışması Nasrettin Hoca'nın göle maya çalıp ya tutarsa demesi ile aynı. 52 futbolcudan 4 tane kadro kurarsınız bir kadro kuramamışsınız. Milli takıma bir futbolcu zor gönderiyorsunuz. Demek ki olumlu yapılan hiç bir şey yok.” dedi.

  CAMİAYA HAYRET EDİYORUM

  Trabzonspor camiasının neden tepkisiz kaldığını sorgulayan Alaattin Hatayoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

  “Camia neden tepkisiz bu duruma ben hayret ediyorum. Bu takım ligi ikinci bitirip şampiyonluk kaçırdığı dönemlerde ciddi tepkiler almıştı. Şu an Trabzonspor'da bu sezona bakarsanız Avrupa Kupaları'ndan elenmiş, Türkiye Kupası'nda erken havlu atmış ve ligi de 5. bitirmiş. Yani hiç bir kulvarda tekbir başarısı yok. Bursaspor transfere Trabzonspor'un harcadığı paranın 10'da 1'ini harcadı ama en azından Türkiye Kupası'nda final oynadılar. Bizim menajerlere verdiğimiz paralar kadar Bursaspor transfer bütçesi kullanmış ve milli takıma 5 tane oyuncu veriyor. İbrahim Hacıosmanoğlu özü sözü bir insan değil. Bunu ben demiyorum kamuoyundaki açıklamalarında bu ortaya çıkıyor. Sezon başında dünya çapında bir hoca getiriyorum dedi. Halilhodzic başarısız olursa onunla birlikte giderim dedi. 8. haftada Halilhodzic'e 5 Milyon TL para verip gönderdiler. Daha sonra Ersun Yanal'ı getirdiler ama Hacıosmanoğlu hala orada. “

  HACIOSMANOĞLU ŞİKE YAPIYOR!

  Trabzonspor'da Hacıosmanoğlu yönetiminin kongre yapmamak için diretmesini eleştiren Alaattin Hatayoğlu, “ Bugün Trabzonspor kongresinin yapılması konusunda Türk mahkemeleri karar vermiş. Hacıosmanoğlu bunu Yargıtay'a taşıdı. Bu senin şahsını ilgilendiren bir durum mu? Koskoca Trabzonspor camiasını ilgilendiren bir durum. Şahsi bir şey olur gidersin Yargıtay'a diğer mahkemelere de başvurursun o senin şahsi meselen. Bugün şikeyle mücadele ediyoruz diyen İbrahim Hacıosmanoğlu kongreye gitmemek adına şike yapıyor, Aziz Yıldırım'ın yöntemlerini uyguluyor. Aziz Yıldırım'ın da başvurmadığı yer kalmadı. Onu anlarız da sen ne yapmak istiyorsun Hacıosmanoğlu? Yargıtay kararı verdi itirazı Tekirdağ'dan yaptılar ve bunu da utanmadan açıkladılar. Gayri ahlaki bir tutum bu.”

  MADEM İYİ İŞLER YAPTIN DELEGENİN KARŞISINA ÇIK

  Başkan Hacıosmanoğlu'na, “Madem kulübü iyi yönetiyorsun delegenin karşısına çık 3 yıl daha görev al” diyerek seslenen Alaattin Hatayoğlu, “Hacıosmanoğlu madem kulübü iyi idare ediyor çıksın delegenin karşısına göstersin boyunu posunu. Eğer güzel işler yapmışsan seçil 3 yıl daha görev süresi al. 8 yöneticisi istifa etmiş, 5 Teknik Direktör değiştirmiş 6. teknik direktör yoldadır, 6. futbol direktörünü getirmiş, 52 futbolcu transfer etmiş, 300 Milyon TL üzerinde transfer harcaması yapmış ama ortada tek bir başarı yok. Hala daha oradasın. Böyle bir şey yok. İçlerinde zerre Trabzonspor sevgisi olsa aynaya bakıp biz ne kadar kötülük etmişiz bu kulübe diye vicdanen rahatsızlık duyarlar. Bunlarda böyle bir şey de yok. Koltuktan kalkmamak adına her türlü gayri ahlaki metodları uygulayan bir Hacıosmanoğlu ve yönetimi var.” şeklinde konuştu.

  BUNUN HESABI ER YA DA GEÇ GÖRÜLÜR

  Trabzonspor'un kanaat önderlerinin tepkisizliğini de eleştiren Hatayoğlu şöyle konuştu:

  “Trabzon'un kanaat önderleri, eski başkanları, onursal başkanı, şehirdeki ağabeyler hiçbiri ortada yok. Yani bu insanlar çıkıp demokratik yöntemlerle tepki göstermeli. Biz kendi adımızla, kendi imkanlarımızla etkinlikler düzenledik. Trabzonspor'a başkan olabilecek isimlerle ve eski başkanlarla toplantılar yaptık. Trabzonspor'un durumu bu ve bu kulüp sahipsiz değil. Biz tek başımıza da kalsak bu mücadeleyi vereceğiz. Bizim derdimiz Trabzonspor'da yönetici olmak değil. Trabzonspor'un bulunduğu bu durumdan çıkmasının gayreti içerisindeyiz. Bunu kamuoyu takdir ediyor. Birileri de çıkıp kara propoganda yapıyorlar bu onların kişiliği ile alakalı. Ben tek başıma dolaşıyorum, arkamı dönüp yürümüyorum. İnsanlar haklı oldukları yerlerde yalnız da olsalar tek başlarına değildirler. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bizim derdimiz şu kadar delegemiz var, şu kadar oyumuz var diyerek bir şeyler elde etmek değildir ve bunu da ahlaksızlık olarak görürüz. Bizim için ölçü başkan adayları ve listeleridir. Trazonspor'a faydası olacağına inandığımız listelere gider oy veririz. Şehir ve kanaat önderleri şu süreçte teslim olmuş gibi bir tavırları var. Ortaya çıkmaları gerek. Mehmet Ali Yılmaz onursal başkan ve çıkıp konuşması lazım. Mehmet Ali Yılmaz 15 yıl başkanlık yapmıştır o sürede o bile 52 tane transfer yapmamıştır. Trabzonspor'un paraları gitmiş. Şike ile adı geçen Fenerbahçeli menajer var onunla birlikte iş yapıyorlar. Ey Hacıosmanoğlu bir duruş göster bu nasıl bir duruş. Bu camia sahipsiz değildir ve Trabzonspor hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Hiç kimse de yaptığının yanına kalacağını düşünmesin. Bunun hesabı er ya da geç görülür.”

  BİZ KÖYÜN DELİSİ MİYİZ?

  Trabzonspor'un nasıl bir yönetim tarafından yönetilmesi gerektiğini ifade eden Hatayoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

  “Benim birisi başkan adayı olsun da ben de onunla olayım diye bir düşüncem yok. Ancak bu şehrin bazı gerçekleri var. Başkan olan ve başkan adayı olabilecek kişilerle basının önünde fikir alışverişlerinde bulunduk. Başkan adayları olacak kişiler kendilerini ifade etsinler dedik. Yani benimle ilgili olarak Atay Aktuğ'un başkan olmasını istiyor gibi yakıştırmalar olabilir. Evet Atay Aktuğ bugün aday olsa Erol Tuna ve böyle bir kaç kişi bir ekip halinde hareket etmeliler. Tek başlarına bu yükün altından kalkamazlar. Bütünlük şarttır. Eğer Trabzonspor'a hizmet etmek için ortaya çıkmış adaylar varsa bu sadece başkan olmakla veya yönetimde olmakla değil fedakarlıkla olur. İçeride olurlar, dışarıda olurlar Trabzonspor her zaman bizim. Biz köyün delisi miyiz çoluk çocuğumuzun rızkını bu yolda harcıyoruz. Amaç Trabzonspor'a bir şeyler katmak. Herkes bu düşüncede olursa Trabzonspor ayağa kalkar. Bizim camia olarak bugünkü olumsuz tabloyu olumluya çevirecek gücümüz var.”

  TRABZONSPOR'A DAHA TENEKE KAZANDIRAMADIN

  Hatayoğlu açıklamalarının sonunda Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Trabzonspor'un efsanelerinden özür dilemesi gerektiğini belirterek, “Hacıosmanoğlu o kadar pervasızca konuşuyor ki ya zekası yetmiyor söylediklerinin anlamının ne olduğunu anlamaya ya da insanları hiçe sayıyor. Sezon başında Trabzonspor tarihinin en iyi kadrosunu kurduk dedi. Bu ne demek efsane kadrodan daha iyi kadro yaptık diyor ve onları yok sayıyor. Dünya Kupası'nı kaldırmış hoca getirdi sanki. Ahmet Suat Özyazıcı'yı, Özkan Sümer'i, Şenol Güneş'i yok sayıyor. Ey İbrahim Hacıosmanoğlu sen daha teneke kazandıramadın Trabzonspor'a. Hangi kadroyu kurdun. Hacıosmanoğlu'nun psikiyatri bilimine başvurması gerekir. Ona tavsiyem budur, bu yaptığı hakarettir. O şampiyonlukları kazandıran insanlar olmasa sen bugün Trabzonsporlu olmayacaktın. Tüm efsanelerimize hakarettir bu. Bence özür dilemesi gerekir.” dedi.

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • Trabzonspor'a Aytaç Kara Piyangosu22 Şubat 2018 Perşembe 16:28
 • Trabzonspor'dan 5 Milyon Euro İstediler22 Şubat 2018 Perşembe 16:20
 • Trabzonspor Bedel Ödüyor!19 Şubat 2018 Pazartesi 19:38
 • Sosa'dan Yusuf Açıklaması19 Şubat 2018 Pazartesi 10:41
 • Nevzat Aydın'dan Olay Paylaşım!19 Şubat 2018 Pazartesi 10:38
 • Muharrem Usta'dan İstifa Kararı!19 Şubat 2018 Pazartesi 10:36
 • Yusuf Yazıcı'dan Özür Açıklaması19 Şubat 2018 Pazartesi 10:34
 • Bu Sezon 13. Direk06 Şubat 2018 Salı 04:59
 • Sezon Sonu Trabzonspor'a Geliyor05 Şubat 2018 Pazartesi 10:16
 • Muharrem Usta'nın Sosa İsyanı31 Ocak 2018 Çarşamba 09:19
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim