• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Hacıosmanoğlu Hollanda Kampını Krizle Başlattı!

  Hacıosmanoğlu Hollanda Kampını Krizle Başlattı!
  04.07.2015 13:51
  Trabzonspor'un Hollanda kampına Hacıosmanoğlu yasakları damgasını vurdu.

  Trabzonspor'un Hollanda kampı Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kendisini eleştiren gazetecilere  getirdiği yasak nedeniyle krizle başladı. Bu yasaklardan ilk nasibini alan ise tecrübeli gazeteci Cevat Kol oldu. Trabzon'da kendisine yasak getirildiğini öğrenen Cevat Kol takımdan bir gün önce Düsseldorf'a gitti ve oradan da bordo mavili takımın Hollanda'da kamp yapacağı Arnhem'e geçerek takımı beklemeye başladı. Bordo mavili takım da kamp yapacağı otele dün yerleşti. 

  Bu sabah yapılacak antrenman öncesinde de yasak krizi güne damgasını vurdu. Trabzonspor güvenlik sorumlusu   antrenman alanında Cevat Kol'un yanına giderek Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun talimatı olduğunu ve antrenmanı izleyemeyeceğini söyledi. Cevat Kol bunun üzerine güvenlik sorumlusundan önce remi yazı istedi ardından da polis çağıracağını söyledi. Bunun üzerine araya giren Sportif Direktör Süleyman Hurma ve Medya Sorumlusu Can Karyağdı güvenlik görevlisine talimatı uygulamasını söylediler. Cevat Kol görmüş olduğu tavır karşısında kendisine dokunulması halinde polis çağıracağını ve davacı olacağını bildirdi. Kol'un kararlı tutumu sonrasında Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun talimatı uygulanamadı ve Cevat Kol antrenmanı takip etti.

  Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yasaklarından nasibini alan tek isim Cevat Kol olmadı. Basında kendisini eleştiren ne kadar gazeteci varsa Hacıosmanoğlu bunların hepsine bir şekilde yasak getirdi. Mehmet Karagöz de antrenman yasağı getirilen isimlerden olurken çok sayıda gazeteci ve medya kuruluşu Trabzonspor'un mail ve sms sisteminden çıkartıldı. Fenerbahçeli gazetecilere gönderilen mailler Trabzosporlu gazetecilere gönderilmeyerek bir anlamda da Başkan Hacıosmanoğlu tercihini yapmış oldu.

  İşler kötü gittiğinde, destek arandığında Trabzon basınından medet uman, kahvaltılar organize eden, ziyaretler yapan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun eleştirilere cevap vermek yerine yasaklarla karşılık vermesi tepki çekerken yeni yasakların devam etmesi bekleniyor.

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.