• BIST 83.067
  • Altın 146,530
  • Dolar 3,7912
  • Euro 4,0490

    Gymnasıade Sona Erdi

    Gymnasıade Sona Erdi
    17.07.2016 18:03
    16. ISF GYMNASIADE (Dünya Okul Sporları Olimpiyatları) altıncı gününde müsabakalar sona erdi.

    16. ISF GYMNASIADE (Dünya Okul Sporları Olimpiyatları) altıncı gününde müsabakalar sona erdi.

    11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon'un ev sahipliği yaptığı 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılım gösterdiği dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan GYMNASIADE'de son müsabakalar gerçekleşti.

    Yomra Jimnastik Salonu'nda gerçekleşen Artistik cimnastik branşının müsabakalarındaki sonuçlar şöyle:

    Zemin egzersizin finalinde: Fidelis Thais (Brezilya) birinci, Holbura Maria Larısa (Romanya) ikinci, Valentin Fabiane (Brezilya) üçüncü.

    Denge aletinde Fidelis Thais (Brezilya) birinci, Butuc Anda (Romanya) ikinci, Enfal Keskin (Türkiye) üçüncü

    Vault dalının finalinde: Valentin Fabiane (Brezilya) birinci, Crisan Ioana (Romanya) ikinci, Carolyne Pedro (Breziyla) üçüncü

    Uneven Bars dalında: Luisa Kırchmayer (Brezilya) birinci, Ghiciuc Carmen Adela (Romanya) ikinci, Tatiana Bachurina (Güney Kıbrıs) üçüncü

    Horizontal Bar dalının finalinde: Bernardo Miranda (Brezilya) birinci, Ilias Georgıou (Güney Kıbrıs) ikinci, Eduardo Leite (Brezilya) üçüncü

    Parallel Bars dalının finalinde: Bernardo Miranda (Brezilya) birinci, Ilias Georgıou (Güney Kıbrıs) ikinci, Vinicius Machado (Brezilya) üçüncü

    Vault dalının finalinde: Neofytos Kyriakou (Güney Kıbrıs) birinci, Guan-yi Lin (Chınese Taıpeı) ikinci, Bernardo Miranda (Brezilya) üçüncü

    Pommel Horse dalının finalinde: Tai-wei Chen (Chinese Taipei) birinci, Onur Çelik (Türkiye) ikinci, Yu-jan Shikao (Chınese Taipei) üçüncü

    Floor Exercise dalının finalinde: Georgios Provias (Yunanistan) birinci, Bernardo Miranda (Brezilya) ikinci, Neofytos Kyriakou (Güney Kıbrıs) üçüncü

    Rings dalının finalinde: Ilias Georgiou (Güney Kıbrıs) birinci, Georgios Provias (Yunanistan) ikinci, Bernardo Miranda (Brezilya) üçüncü

    Türkiye judoda 5 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya aldı

    19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Judo müsabakalarında da, -57 kg'da bayanlarda Luana Costa (Brezilya) birinci, Pineky Balhara (Hindistan) ikinci, Anastasiya Starchenko (Rusya) üçüncü oldu.

    -63 kg'da bayanlarda: Şeyma Özerler (Türkiye) birinci, Irina Bobkova (Türkiye) ikinci, Morosanu Ilınca (Romanya) üçüncü

    -70 kg'da bayanlarda: Semanur Erdoğan (Türkiye) birinci, Dana Tibilova (Rusya) ikinci, Giovanna Fortes (Brezilya) üçüncü

    +70 kg'da bayanlarda: Sophio Somkhishvili (Gürcistan) birinci, Camila Ponca (Brezilya) ikinci, Lage Lauryne (Fransa) üçüncü

    -73 kg'da erkeklerde: Pavel Vlasov (Beyaz Rusya) birinci, Alexandre Meneghini (Brezilya) ikinci, Pirloga Andrel (Romanya) üçüncü

    -81 kg'da erkeklerde: Murad Kurbaismailov (Beyaz Rusya) birinci, Luanh Rodrıgues (Brezilya) ikinci, Mert Şişmanlar (Türkiye) üçüncü

    -90 kg'da erkeklerde: Anton Sachylovich (Beyaz Rusya) birinci, Ait Mohamed Amer Sofiane (Fransa) ikinci, Pedro Augusto Silva (Brezilya) üçüncü

    +90 kg'da erkeklerde: Yahor Kukharenka (Beyaz Rusya) birinci, Lucas Lima (Brezilya) ikinci, Levan Tchelidze (Gürcistan) üçüncü

    Judo müsabakalarında Brezilya 5 altın, 6 gümüş, 4 bronz madalya, Türkiye 5 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya, Rusya 2 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya aldı.

    Gymnasıade Sona Erdi

    Kaynak: Haber Kaynağı

    Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    Diğer Haberler
    Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim