• BIST 95.852
 • Altın 190,949
 • Dolar 4,6622
 • Euro 5,4311

  AK Parti'nin Adayları Trabzon'da Görücüye Çıktı

  AK Parti'nin Adayları Trabzon'da Görücüye Çıktı
  12.04.2015 17:08
  AK Parti Trabzon Milletvekili aday tanıtım töreni 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

  AK Parti Trabzon milletvekili adayları ilk kez görücüye çıktı. ‘Horon Başlıyor, Trabzon Yeni Türkiye ile Buluşuyor’ sloganı ile 19 Mayıs Spor Salonunda yapılan aday tanıtım törenine AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Milletvekili Adayları Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseolu, Yrd. Doç. Dr. Adnan Günnar, Nihat Tosun ve Salih Cora ile aileleri, milletvekili aday adayları, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, il yönetilicileri, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

  Aday tanıtım töreninin açılış konuşmasını yapan AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, “Kongremizden sonra aday adaylarımızın müracaatını aldık. Çok değerli 49 aday adayımız ile yaklaşık 2 ay sahalarda koşturduk. Genel merkezimiz Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu’yu uygun gördü. Böylece 50 adayımız oldu. 50 adayımız ile sahadayız. 50 adayımız ile milletimizin huzurunda olacağız. Milletimizin emrinde olacağız. Bu çalışmalarımızı yaparken, diğer partilerin çalışmaları konuşmaları bizi çok ilgilendirmeyecek. Biz kendi işimizi yapacağız, uğraşmayacağız ama biriyle çok uğraşacağız. Bu paralel yapı ile ihanet örgütü ile sürekli uğraşacağız. Milletimize yapılan ihanetleri fesatlıkları bir bir anlatacağız. Geçmişten geleceğe el ele gönül gönüle 6-0 hedefimize ulaşmak için bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 6-0 hedefi bizim ana hedefimizdir, boşu boşuna konulan bir hedeftir. Kurucu genel başkanımız cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, genel başkanımız başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun izinde önderliğinde geçmişten geleceğe el ele gönül gönüle elimizden gelen her şeyi yapacağız ve inşallah 7 Haziran’da ipi göğüsleyen biz olacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Sizlerle beraber dünya şehri bir Trabzon’a ve ileriye giden bir Türkiye’ye uğraşacağız. 49 milletvekili aday adayımıza onlardan 6 kardeşimizin sıralamasında yer almasına, gemiyi yürütecek olan kaptanımız teşkilat başkanımız Süleyman Soylu ile beraber bir Türkiye tablosu var. Yıl 2015, Türkiye’nin kaderini gelecek kuşakların istikbalini belirleyecek bir seçime gidiyoruz. Bu kardeşlerimizin temsilcisi olan 49 aday adayımız ve Süleyman Soylu ile hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Bütün teşkilat mensuplarımızla beraber gece gündüz demeden çalışacağız. Bu 49 aday adayımızdan birisi olan Mehmet Atalay, yoğun çalışmaları neticesinde kalp krizi geçirdi. Şu anda Acı Badem Hastanesi Yoğun Bakımdan çıkma aşamasına geldi. Kendisine acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

  Milletvekili Adayı Prof. Dr. Nihat Tosun, “Türkiye’nin ve dünyanın her tarafında ezilen insanlar bu seçimden çok ümitliler. Biz bütün ruhumuzla burada olacağız. Durmak yok yola devam.” şeklinde konuştu. Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Adnan Günnar, “Milletimizin çizmiş olduğu istikametinden ayrılmayan AK Parti teşkilatları kurulduğu günden beri hedefini koymuş ve Trabzon’da yüzde 71’lerle oy olarını rekorlara yükseltmiştir. Bugüne kadar koyduğumuz hedefleri hep gerçekleştirdik. Şimdi de hedef 6-0 diyoruz ve Allah’ın izni ile ona da ulaşacağız. Durmak yok tam yol ileri. Gençlerimizle kadın kardeşlerimizle ve ana kadememizle sabah ezanında zeytin ekmeklerle kahvaltımızı yaptıktan sonra sandıklara koşan bu teşkilat milletimizi mahçup etmedi. Kurucu genel başkanımızı ve başbakanımızı da inşallah mahçup etmeyecektir. Çok oyunlarla karşılaştık. Balyoz, darbe girişimleri en sonda paralel güçlerin masonik oyunları ile karşılaştık. Milletimizin dik duruşu, teşkilatımızın sağlam ve kararlı duruşu ile hepsini bertaraf ettik. Bundan sonra da düşmanlara fırsat olmayacaktır. Milletimizin yeni bir anayasaya, Yeni bir Türkiye’ye ihtiyacı var. Sizlerin gayreti bizlerin koşuşturması ile o hedefimize ulaşacağız. İnşallah Trabzon’da çok büyük oy oranı ile sizlerin vekili olacağız. Vekil olurken huzurlarınızda söz veriyorum. Dürüstlükten, samimiyetlikten, şeffaflıktan, çalışkanlıktan, teşkilatlarımıza ve hemşehriliremize bağlı kalacağına söz veriyorum” dedi.

  Milletvekili Adayı Ayşe Sula Köseoğlu, şöyle konuştu:

  “Makamlar geçici,yaptığımız hizmetlerdir kalıcı olan. Bu anlayışla yoğrulmuş AK kadrolarız. AK Parti’nin Türkiye’ye hizmet sevdasını geleceğe taşımak ve doğup büyüdüğümüz şehrimize hizmet etmektir. Bugüne kadar sizlerden Trabzon’un Ayşesi olarak destek istedim. Hepinize müteşekkirim.”

  Milletvekili Adayı Muhammet Balta'nın konuşması ise şu şekildeydi:

  “Heyecanlıyım. 15 yıldır bu davanın içinde olan bir kardeşiniz olarak. Sizlerle beraber çok üzüntülü günler yaşadık. Kapatma sürecini yaşadık. O dönem bizlerle beraber olan 3 tane adayımız şu an aday. Bize güç veren dava arkadaşlarımız burada. Allah’a hamd ediyorum. Böyle bir davanın içinden çıkan bir kardeşiniz olarak, şimdi sizlerin sayesinde kadim şehir Trabzon’da huzurlarınızda milletvekili adayı olarak bulunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Ankara’da bir eviniz makamınız var demiştim bakan yardımcısı olduğum zaman. Ankara’da eviniz devam ediyor. Trabzon’un sorunlarını biliyoruz. Allah’ın izni ile sizin başınızı eğecek hiçbir şey yapmayacak. 55 gün boyunca Salih kardeşimizi seçtirmek için uyku bize haram olsun. Çalışacağız ve onu seçtireceğiz. Biz hazırız” şeklinde konuştu.

  Milletvekili adayı Süleyman Soylu, “Bugün burada bir şenlikteyiz, coşku dolu bir törendeyiz, yarınlara güçlü adım atmanın ilk cümlelerindeyiz. Yeni bir Türkiye yolculuğuna hep beraber çıkıyoruz. Bugün burada bir şölendeyiz. 21. Yüzyıl Türkiye’nin iyi başladığı bir yüzyıl olarak ortadadır. Biz bunu hiçbir şekilde, baskı, şiddet, silah, demokrasiyi engelleyerek değil, AK Parti 21. Yüzyılın başından itibaren Türkiye’de ki devrimlere sandıkla, oyla demokrasi ile gerçekleştiriyor. Etrafımızda ki coğrafyayı biliyoruz. 8 Haziran sabahı hep birlikte 13 yıldır Türkiye’nin sağladığı yolculuğu devam ettirecek güçlü kadrolar Yeni Türkiye anlayışını hep birlikte yola koyacaktır. Bugün Trabzon’da aday tanıtım toplantısına başladığımız bu süreç sadece Trabzon’u değil, Türkiye’yi değil etrafımızda ki coğrafyayı ilgilendiren süreçtir. 9 seçimde bu büyük milletin verdiği güç ve kuvveti bu milleti yeniden kendi emaneti olarak döndüren AK Parti var. Geçmişi biliyoruz. 2001 krizini, 1999’u, 28 Şubat’ı, 1980 darbesini, gecelik yüzde 28 faizleri biliyoruz. Bu ülkenin özgürleşmesini, kalkınmasını isteyenlere kurulan tuzakları biliyoruz. Bunları AK Parti 13 yıldır bu milletle beraber üstesinden geldi. Yeni Türkiye yolculuğunu hep beraber başlatıyoruz. Bugün eski Türkiye yok. IMF’ye boyun büken Türkiye yok. Sorumluluğumuz dünden daha fazladır. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Dünyanın en büyük dolandırıcılık şebekesi olarak paralel yapı karşımıza çıktı. Ama bilemediler ki Recep Tayyip Erdoğan’da bu millet de onlara papuç bırakmaz." dedi.
   

  Milletvekili Adayı Salih Cora aday tanıtım töreninde şöyle konuştu:

  "Ak Parti kurulduğu ilk günden bu yana millete hizmet yolculuğundan tarihi reformlar ve yatırımlar yapmıştır.Yarınını göremeyen bir ülkeden şu an 2023 ve 2071 hedeflerine yürekten inanan bir Türkiye’ye kavuştuk.13 yıllık iktidarımız döneminde yapılan hizmetlerin her biri hepimizin gurur vesilesi olmuştur.Bundan sonrada daha büyüklerini ve daha iyilerini gerçekleştirecek iradeye, dirayete sahibiz Hem Türkiye'nin hem tüm mazlum milletlerin AK Parti iktidarının devamına ihtiyacı vardır. Onun için küçük hesaplar yapmadan fotoğrafın büyüğüne bakarak yolumuza devam etmeliyiz. Biz fani olan işlerin değil baki olan işlerin peşinden koşmalıyız. Meselemiz milletvekilliği sıralaması değil bir dava meselesi olmalıdır. Bu dava millete hizmet davasıdır.Hakkın rızasını kazanma davasıdır. Tarihimizin ve ecdadımızın bizlere miras bıraktığı medeniyet şuurunu yeniden güçlendirmenin gayesidir. Bu yolda tereddüte, endişeye yer yoktur.Korkaklık ve uyuşukluk gibi kavramaları tanımıyoruz. Biz bu manada hesap sahibi değil hasip sahibi olmalıyız.Siyasette hesap yapanların hesabı bir gün mutlaka bozulur.Ama hasip sahibi olanlar varya işte onların mükafatını Allah verir. Siyasete hangi görevde olursak olalım siyasetimiz daima millete hizmet aracı olacaktır.Yaptığımız hizmetlerin sonunda eğer bize ‘Allah senden razı olsun’ dedirtiyorsak amacımızı, hedefimizi yakalamışız ve karşılıkların en büyüğüne ulaşmışız demektir. Yani mesele şahsen Türkiye büyük millet meclisine girmek değil yunusun dediği gibi hepsinden iyisi gönüllere girmektir. Onun için şöyle diyoruz dün dünde kaldı cancağazım bugün yeni şeyler yapmak lazım.Enerjimizi boşa sarf etmemeliyiyiz. Daha çok çalışmalıyız.Sizlere hizmet bu ülkeye hizmet noktasında nefesimizin sonuna kadar mücadele edeceğiz. Neşet Ertaş'ın dediği gibi ;Aşkınan çalışan yorulmaz, ne zaman öldüysem ben o zaman yoruldum.Biz bu heyecenla bu aşkla çalışacağız. Bu seçimde yorgunluk, rehavet, yılgınlık ve bıkkınlık gibi kavramlara asla yer vermeyeceğiz.Gece gündüz koşmaya ve koşturmaya devam edeceğiz. Siyasette iddialı olacağız.İddialı olmayanların siyasette olmaması gerekir. Şu kadarını söyleyebilirim ki benim hedefim benim vazifem şu anda Nihat hocayı seçtirmektir. Sonra beni de siz seçtireceksiniz. Sizin çalışmanız seçtirecek ve altıda altı yapacağız."

   

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  mehmet şen
  13 Nisan 2015 Pazartesi 09:13
  09:13
  Trabzonla ne alakan var da Trabzona geldin süleyman bey,şeref malkoç a engel oldun.
  78.188.92.213
  Diğer Haberler
 • İlçe Teşkilatlarına Teşekkür Ediyor09 Mayıs 2018 Çarşamba 17:26
 • Ortahisar Çalışanlarına Performans Eğitimi09 Mayıs 2018 Çarşamba 17:25
 • TES-İŞ Trabzon Genel Kurulu'nu Yaptı09 Mayıs 2018 Çarşamba 16:52
 • Salih Cora: 'Türkiye Şahlanışa Geçiyor'07 Mayıs 2018 Pazartesi 15:32
 • Harun Erdoğan, Çalışma Bakanı'na Sitem Etti06 Mayıs 2018 Pazar 22:02
 • İş Arayanlara İstihdam Fuarı Fırsatı06 Mayıs 2018 Pazar 21:47
 • Trabzon'da 1 Mayıs Coşkusu02 Mayıs 2018 Çarşamba 10:56
 • DKİB Onlara Emanet30 Nisan 2018 Pazartesi 23:51
 • Gedikli'den Kandil Mesajı30 Nisan 2018 Pazartesi 23:49
 • Gedikli'den 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018 Pazartesi 19:33
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim