• BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999

  5 DAKİKADA 10 YIL GERİ GÖTÜREN UYGULAMA : BOTOKS

  5 DAKİKADA 10 YIL GERİ GÖTÜREN UYGULAMA : BOTOKS
  05.01.2016 13:49
  İşinin ehli tarafından uygulandığında hiçbir yan etki ve olumsuzluk yaşatmamakta olan botoks işlemleri için bazı önyargılı düşüncelere sahip kişiler vardır.

   

  İşinin ehli tarafından uygulandığında hiçbir yan etki ve olumsuzluk yaşatmamakta olan botoks işlemleri için bazı önyargılı düşüncelere sahip kişiler vardır.
  Bu olumsuz düşüncelerinin içerisinde botoksa dair çok fazla negatif yönler barındırıyor olsalar da, aslında bunların uzaktan yakından alakası olmayan hatalı bilgiler olduğunu görebiliriz.
  İşte şimdi size botoks ile ilgili bilinen yanlışların neler olduğuna dair detaylı bir açıklamada bulunacağız.

  Öncelikle iğne ile enjeksiyona dayalı bir işlem olan botoksun, içeriğindeki maddeye dair bir olumsuz düşünce bulunmaktadır.
  Bu maddenin yılan zehri olarak bilinmesi, ancak laboratuvar ortamlarında saflaştırılarak proteine dönüştürüldüğünün farkında olunmamasıyla, botoksun zararlı olduğu savunulmaktadır.
  Ancak botoks uygulamasında kullanılan malzemelerin yılanlarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

  Gelelim ikinci botoks ile ilgili bilinen yanlışın ne olduğuna. Botoks işlemlerinin, eylemleri kalıcı olarak engellediği görüşü savunulmaktadır. Bir bakıma felç etkisinin yaşanacağı korkusu insanlara endişe yaratmaktadır.
  Oysa, kalıcı olarak işlev kaybı şeklinde açıklanabilecek felç gibi bir rahatsızlık, botoks işlemi sonucunda karşılaşılan bir durum değildir.

  Botoks yaptırdıktan sonra mimiklerinizi eskisi gibi kullanamayacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak, tek bir işlemden sonra kalıcığı yalnızca 6 ay gibi bir süreyi kapsayan bu işlemlerde mimik ve ifade kayıpları söz konusu değildir.

  Botoks denildiği zaman aklınıza yalnızca güzellik ve estetik çalışmalarını getirmeyin. Aynı zamanda istemsiz kasılmalar, kas hastalıkları ve kas ağrıları için uzunca bir süre faydalı olacak bu uygulama her yaştan insana deva olabilmektedir.

  Bakınız : Botox İstanbul

  Son olarak botoks ile dolgu malzemelerinin karıştırılması konusuna değinebiliriz. Çünkü botokstan sonra özellikle yüz bölgesinde yaşayacakları şişlik korkusuyla botokstan çekinen bireylerin olduğunu duymaktayız.
  Botoks işlemlerinde kullanılan araç gereçler ve malzeme ile şişlik yaşatan dolgu işlemleri arasında oldukça büyük farklar vardır.
  Bu nedenle ikisinin birbirine karıştırılmaması hususunda gerekli olan desteği sonuna kadar sunmaktayız.

  Detaylı Bilgi İçin : İstanbul Estetik Cerrah

   

  Kaynak: Haber Kaynağı

  Yapılan yorumlardan Medya Trabzon sorumlu tutulamaz.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Medya Trabzon | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0462 321 10 75 | Faks : 0462 321 10 74 | Haber Yazılımı: CM Bilişim